850
valminud eriprojekti
31
aastat kogemust
70
Euroopa tarnijat
1200000
müüdud toodet aastas

Tehomet

Pentti ja Airi Ursin ei osanud 1979. aastal ettevõtet Tehomet Ky asutades arvata, et nelikümmend aastat hiljem on pesumasinate tootjana alustanud firma Põhjamaade suurim tänavavalgustuspostide tootja. Meeste algne plaan oli valmistada pulsaatorpesumasinaid Upo jaoks ning olla alltöövõtjaks mitmetele teistele kodumasinate kaubamärkidele.

Need tegevused ei olnud siiski piisavalt tulusad ja nii tuli tootmisseadmetele rohkem kasumlikku tegevust leida. Seetõttu laienes tootevalik kiiresti, alustati köögijahutite ja muude lehtmetalltoodetede, sealhulgas ka lumelabidate ja postkastide tootmist.

Esimesed valgustuspostid valmistati 1980. aastal. Pärast seda loobuti kiiresti pesumasinate ja jahutite tootmisest ning jätkati nõrkvoolu harukarpide ja kaitsmekappide tootmisega.

Kogu tootevaliku leiad tootja kodulehelt

Tootja kodulehele

Sellest hetkest pöörati ka tänavavalgustuse postide ja konsoolide kujundamisele ja tootmisele suuremat tähelepanu. Vaatamata 1990-ndate depressiooniaastatele kasvas tänavavalgustuse mastide tootmine jõuliselt. Muuhulgas toetasid seda ka Soome maanteeameti Finnra ambitsioonikad teevalgustusprojektid.

Tehomet laiendas oma tootevalikut kohandatud puidust valguspostidele 2007. aasta detsembris, mil ettevõte ostis Soomes Keitele’is asuva Luxiwood Oy äritegevuse. Tehometist sai pärast seda suurim metalli ja puidust spetsiaalsete valgustuspostide tootja Soomes ja Põhjamaades.

Tehometi puidust valguspostide eelisteks on looduslike materjalide kasutamine, keskkonnasõbralikkus ja põnevad võimalused dekoratiivse kujunduse ja viimistluse osas.

2019. aasta sügisel sai Tehomet 40-aastaseks. Ettevõttel on kolm tootmisüksust, mis asuvad Kangasniemis, Parikkalas ja Kiius (Eestis). Tehometi valgustusposte müüakse Soomes ja neid eksporditakse kogu Euroopasse, emaettevõtte Valmont Industries võrgu kaudu ka kogu maailma.

AS Silmani Elekter teeb Tehometiga koostööd peamiselt puitpostide vallas erinevates eriprojektides, kus lisaks välisvalgustite esteetilise välimusele rõhutab valgustipost ka arhitektuurset tervikpilti. Eriti just avalikes parkides ja linnaruumides on väga suur vahe, kas kasutada kõige lihtsamaid tsinkposte või linnamööbli ja loodusega haakuvaid naturaalsest puidust tänavavalgustusposte.

Tehtud tööd

Stereo House fassaadi- ja välisvalgustus

Vaata lähemalt

Tallinna Muusika- ja Balletikool

Vaata lähemalt

Kruiisiterminal

Vaata lähemalt

Sepapaja 1 väliala

Vaata lähemalt

Kärdla keskväljak

Vaata lähemalt

Kasulikku lugemist

Juhendid ja infomaterjalid

Värvustemperatuuri nähtamatu mõju inimese ööpäevarütmile

Erinevused kvaliteetsete ja ebakvaliteetsete leedvalgustite vahel

Kontakt

Kui teil on küsimusi meie toodete, tarne või valguslahenduste kohta, võtke julgelt ühendust. Kõige mugavam on kasutada allolevat kontaktivormi, mille kaudu jõuab teie kiri kõige õigema inimeseni.