850
valminud eriprojekti
31
aastat kogemust
70
Euroopa tarnijat
1200000
müüdud toodet aastas

Tänavavalgustipostid

Meie spetsialistid pakuvad valgustuslahenduste planeerimist ja elluviimist nii eraisikutele, ettevõtetele kui ka avalikule sektorile.

Valgustuslahendused

Valgustipostide valimisel on vajalik jälgida, millisesse keskkonda need kavandatakse, seda nii kõrguse, materjali, pinnaviimistluse kui ka kuju poolest. Maastikuarhitektuurses projektis on üldjuhul nõuanded ja suunised eelmainitud parameetritele olemas. Maastikuarhitekt, kes on treenitud väliruumi komponente omavahel siduma, on need otsused juba ära teinud. Olukorras, kus nõu kohe võtta pole, tasub mõnda juhtööri meeles hoida.  

Üks esimesi üleskerkivaid küsimusi on seotud valgustipostide kõrgusega. Oluline on jälgida seda, millises skaalas on linna- või looduskeskkond kuhu need kavandatakse. Kõrgemate paneelmajade vaheline ala kannab välja kõrgemaid maste, mis annab eelise valgustada ära suuremat maa-ala väiksema valgustite arvuga. Samuti parkla ja väljaku kontekstis, kus territoorium avaram, on kõrgemad postid asjakohased. Kui aga on tegemist väiksema skaalalise tänava või parginurgaga tasub valida madalam post. Nii panustame hubase väliruumi kujunemisse.   

Samuti on rohkelt võimalusi konkreetse materjali ja pinnaviimistluse valimisel. Materjali eelistusi on kontekstiväliselt väga keeruline välja tuua. Väga palju sõltub sellest, milline on olemasoleva välisruumi atmosfäär, hoonete arhitektuur, looduslikud maastiku eripärad või hoopis kujundatud uue maastikuruumi läbiv disaini keel. Ühest reeglit ei ole ja ei saagi olla.  

Levinumad variandid on puit- ja metallpostid.  

Puidust valgusti postide kasuks otsustamisel on eeliseks looduslike ja taastuvate materjalide kasutamine ning nende suurepärane kokkusobivus välimööbli ja loodusega.

Metallpostide kasuks otsustamisel ei tohiks unusta, et viimistletud ilme on alati parem kui jätta need lihtsalt tsingituna. Seega soovitame alati postid viimistleda ja värvida keskkonda sulanduvas toonis. Kui on eesmärk, et valgustipost mõjuks aktsendina, siis valida taustafoonist eristuv värv.  

Viimaseks, ent mitte vähem tähtsamaks etapiks on posti paigaldus. Soovitav jälgida, et betoonjaland ei jääks katendi tasapinnast välja turritama.  

Täieliku valiku toodetest leiad tarnijate kodulehtedelt

Kuidas tellida?

Meie müügikontorid asuvad Tallinnas, Tartus ja Riias. Kontorites toimub hulgi- ja projektimüük, samuti eraisikust koduehitaja nõustamine.

Müügikontorites on väljas hulgaliselt tootenäidiseid ning asjatundlik müügimeeskond osutab valiku tegemisel igakülgset abi.

Valitud tooted on saadaval meie edasimüüjate kauplustes üle kogu Eesti.

Tellimisajad sõltuvad tarnijast ja ka konkreetsest tootest. Suur hulk tooteid on laokaubana olemas, spetsiifilisemaid tooteid tuleb tellida. Olenevalt tootjast ja tooterühmast on tooted tarnija ladudes olemas kas kohe, või valmistatakse see vastavalt tellija soovile.

Stereo House fassaadi- ja välisvalgustus

Vaata lähemalt

Tallinna Muusika- ja Balletikool

Vaata lähemalt

Kruiisiterminal

Vaata lähemalt

Sepapaja 1 väliala

Vaata lähemalt

Kärdla keskväljak

Vaata lähemalt

Kaubamärgid, mida esindame

Kasulikku lugemist

Juhendid ja infomaterjalid

Värvustemperatuuri nähtamatu mõju inimese ööpäevarütmile

Erinevused kvaliteetsete ja ebakvaliteetsete leedvalgustite vahel

Kontakt

Kui teil on küsimusi meie toodete, tarne või valguslahenduste kohta, võtke julgelt ühendust. Kõige mugavam on kasutada allolevat kontaktivormi, mille kaudu jõuab teie kiri kõige õigema inimeseni.