850
valminud eriprojekti
31
aastat kogemust
70
Euroopa tarnijat
1200000
müüdud toodet aastas

Laevalgustid välistingimustesse

Meie spetsialistid pakuvad valgustuslahenduste planeerimist ja elluviimist nii eraisikutele, ettevõtetele kui ka avalikule sektorile.

Valgustuslahendused

Välistingimustes vajatakse laevalgusteid varikatuste ja muude avatud katuste alla. Kui valgusti kaitseaste on IP23, võib seda juba välistingimustes katuse alla paigaldada eeldusel, et vesi ei langeks talle peale. Küll aga ei oma sellised valgustid kaitset tolmu eest.

Seepärast on mõistlik välistingimustesse valida valgustid kaitseastmega vähemalt IP65, sest siis on valgustid kaitstud ka tolmu ja vee eest ning ka putukad ei tungi valgustisse sisse. Sõltuvalt valgusti asukohast võib osutuda oluliseks ka valgusti löögikindlus.

Välistingimustes tuleb arvestada keskkonnatemperatuuridega, mis külmal talvel võivad langeda ka alla 300C. Kui valgustit saab kasutada normaalsest (250C)  keskkonnatemperatuurist madalamatel või kõrgematel temperatuuridel, siis peab see olema tootja poolt esitatud vastavasisulise märkena (näiteks Ta -25 °C – +35 °C).

Lisaks tuleb välistingimustes arvestada UV–kiirgusega, mis hävitab valgusti materjale, kui need ei ole valitud vastavalt. Mereäärses piirkonnas (0,5 km merepiirist) tuleks arvestada ka merepoolsete soolauduste tuultega ning lähtuvalt sellest valida merekindel valgusti.

Kuidas tellida?

Meie müügikontorid asuvad Tallinnas, Tartus ja Riias. Kontorites toimub hulgi- ja projektimüük, samuti eraisikust koduehitaja nõustamine.

Müügikontorites on väljas hulgaliselt tootenäidiseid ning asjatundlik müügimeeskond osutab valiku tegemisel igakülgset abi.

Valitud tooted on saadaval meie edasimüüjate kauplustes üle kogu Eesti.

Tellimisajad sõltuvad tarnijast ja ka konkreetsest tootest. Suur hulk tooteid on laokaubana olemas, spetsiifilisemaid tooteid tuleb tellida. Olenevalt tootjast ja tooterühmast on tooted tarnija ladudes olemas kas kohe, või valmistatakse see vastavalt tellija soovile.

Haabersti Jäähall

Vaata lähemalt

Kaubamärgid, mida esindame

Kasulikku lugemist

Juhendid ja infomaterjalid

Värvustemperatuuri nähtamatu mõju inimese ööpäevarütmile

Erinevused kvaliteetsete ja ebakvaliteetsete leedvalgustite vahel

Kontakt

Kui teil on küsimusi meie toodete, tarne või valguslahenduste kohta, võtke julgelt ühendust. Kõige mugavam on kasutada allolevat kontaktivormi, mille kaudu jõuab teie kiri kõige õigema inimeseni.