850
valminud eriprojekti
31
aastat kogemust
70
Euroopa tarnijat
1200000
müüdud toodet aastas

Hädavalgustid ja evakuatsioonivalgustid

Meie spetsialistid pakuvad valgustuslahenduste planeerimist ja elluviimist nii eraisikutele, ettevõtetele kui ka avalikule sektorile.

Valgustuslahendused

Evakuatsioonitee valgustid markeerivad ohutut teekonda pingekatkestuse korral hoonest või hooneosast välja. Tavaliselt lülituvad need sisse pinge katkemisel.

Valgustid saavad pingekatkestuse olukorras oma elektritoite kas valgustisse sisse ehitatud akult, superkondensaatorilt või kesktoitelise juhtimissüsteemi korral kesksest juhtimiskilbist.

Hädavalgustuse ohutusmärkvalgustid tõstavad esile olulisi kohti, näiteks suunavad väljapääsude poole ja nendest läbi, näitavad tuletõrjevahendite ja esmaabikappide asukohti.

Paanikavastased hädavalgustid paigaldatakse ruumidesse, kus pingekatkestuse korral võib tekkida paanika. Nende valgustite ülesandeks on inimeste ohutu liikumise tagamine väljapääsude poole ja sealt edasi evakuatsiooniteele.

Kõik ruumid, mille pindala ületab 50 m2, peavad olema varustatud paanikavastaste hädavalgustitega. Samuti peavad olema varustatud paanikavastaste valgustitega väiksemad ruumid, kus viibib korraga kümme või enam inimest.

Paanikavastase valgustuse nõutav valgustustihedus põrandal on vähemalt 0,5 lx. Vähima ja suurima valgustustiheduse suhe ei tohi ületada suhet 1:40. Seinteäärseid alasid kuni 0,5 m seinast ei võeta paanikavastase valgusarvutuse käigus arvesse. Sõltuvalt hoone kategooriast peavad valgustid talitlema 1 või 3 tundi tagades evakuatsiooniks vajalikud nõuded.

Täieliku valiku toodetest leiad tarnijate kodulehtedelt

Kuidas tellida?

Meie müügikontorid asuvad Tallinnas, Tartus ja Riias. Kontorites toimub hulgi- ja projektimüük, samuti eraisikust koduehitaja nõustamine.

Müügikontorites on väljas hulgaliselt tootenäidiseid ning asjatundlik müügimeeskond osutab valiku tegemisel igakülgset abi.

Valitud tooted on saadaval meie edasimüüjate kauplustes üle kogu Eesti.

Tellimisajad sõltuvad tarnijast ja ka konkreetsest tootest. Suur hulk tooteid on laokaubana olemas, spetsiifilisemaid tooteid tuleb tellida. Olenevalt tootjast ja tooterühmast on tooted tarnija ladudes olemas kas kohe, või valmistatakse see vastavalt tellija soovile.

Trinidad Wiseman OÜ kontor

Vaata lähemalt

Kalaranna 8 kvartal

Vaata lähemalt

Noblessner välisrajatised ja Staapli majad ning äripinnad

Vaata lähemalt

Haapsalu piiskoplinnus

Vaata lähemalt

Volvo Trucks Tallinn

Vaata lähemalt

Kaubamärgid, mida esindame

Kasulikku lugemist

Juhendid ja infomaterjalid

Värvustemperatuuri nähtamatu mõju inimese ööpäevarütmile

Erinevused kvaliteetsete ja ebakvaliteetsete leedvalgustite vahel

Kontakt

Kui teil on küsimusi meie toodete, tarne või valguslahenduste kohta, võtke julgelt ühendust. Kõige mugavam on kasutada allolevat kontaktivormi, mille kaudu jõuab teie kiri kõige õigema inimeseni.