850
valminud eriprojekti
31
aastat kogemust
70
Euroopa tarnijat
1200000
müüdud toodet aastas

Plahvatusohutud valgustid

Meie spetsialistid pakuvad valgustuslahenduste planeerimist ja elluviimist nii eraisikutele, ettevõtetele kui ka avalikule sektorile.

Valgustuslahendused

Valgustite paigaldamisel plahvatusohtlikku keskkonda ei piisa ainult kõrgendatud IP kaitseastmest. Valgusti peab olema plahvatusohutu ehitusega.

Plahvatusohtlik keskkond jagatakse lõhkeainete ja kaevandustega seotud aladeks ning ülejäänud plahvutusohtlikeks aladeks. Lõhkeainete ja kaevandusaladele kehtivad oma nõuded. Teistele plahvatusohtlikele aladele on kehtestatud ATEX nõuded, mis jagavad plahvatusohtlikud piirkonnad erinevateks tsoonideks vastavalt plahvatusohu tõenäosuse järgi:

  • Tsoon 0 (tolmu korral tsoon 20) – plahvatusohtlik segu esineb pidevalt või pikka aega (üle 1000h/aastas).
  • Tsoon 1 (tolmu korral tsoon 21) – plahvatusohtlik segu tekib normaaloludes juhuslkult üldkestusega 10-1000 h/aastas.
  • Tsoon 2 (tolmu korral tsoon 22) – plahvatusohtlik segu tekib normaaloludes harva (kuni 10h/aastas.

Ka väga tolmune keskkond, kus peenikese tolmu kontsentratsioon õhus muutub tihedaks, loetakse plahvatusohtlikuks tsooniks. Vastavalt plahvatusohu keskkonnale valitakse ka sinna sobiv valgusti.

Oluline on valikul teada plahvatust tekitava gaasi või tolmu olemust ning selle süttimistemperatuuri, kuna erinevatel plahvatust tekitavatel gaasidel ja tolmul on see erinev.

Seetõttu tuleb jälgida, et valgusti pinnatemperatuur ei ületaks ühelgi juhul vastavat süttimistemperatuuri. Kui tööstuses kasutatakse lisaks mingit kemikaali, tuleb valgusti valikul arvestada ka sellega.

Täieliku valiku toodetest leiad tarnijate kodulehtedelt

Kuidas tellida?

Meie müügikontorid asuvad Tallinnas, Tartus ja Riias. Kontorites toimub hulgi- ja projektimüük, samuti eraisikust koduehitaja nõustamine.

Müügikontorites on väljas hulgaliselt tootenäidiseid ning asjatundlik müügimeeskond osutab valiku tegemisel igakülgset abi.

Valitud tooted on saadaval meie edasimüüjate kauplustes üle kogu Eesti.

Tellimisajad sõltuvad tarnijast ja ka konkreetsest tootest. Suur hulk tooteid on laokaubana olemas, spetsiifilisemaid tooteid tuleb tellida. Olenevalt tootjast ja tooterühmast on tooted tarnija ladudes olemas kas kohe, või valmistatakse see vastavalt tellija soovile.

Kaubamärgid, mida esindame

Kasulikku lugemist

Juhendid ja infomaterjalid

Värvustemperatuuri nähtamatu mõju inimese ööpäevarütmile

Erinevused kvaliteetsete ja ebakvaliteetsete leedvalgustite vahel

Kontakt

Kui teil on küsimusi meie toodete, tarne või valguslahenduste kohta, võtke julgelt ühendust. Kõige mugavam on kasutada allolevat kontaktivormi, mille kaudu jõuab teie kiri kõige õigema inimeseni.