850
valminud eriprojekti
31
aastat kogemust
70
Euroopa tarnijat
1200000
müüdud toodet aastas

Kaabli kinnitus- ja ühendustarvikud

Kaablite ja juhtmete turvaliseks kinnitamiseks kasutatavad naelklambrid on valmistatud polüpropüleenist või halogeenivabast polüetüleenist ning komplekteeritud karastatatud ja tsingitud terasest naelaga. Saadaval on erinevate suurustega kaabliklambrid nii ümar- kui ka lintkaablitele.

Reeglina taluvad kaabliklambrid temperatuurivahemikku – 40°C kuni +80°C, lühiajaliselt isegi kuni +100°C.

Turul on saadaval palju erinevaid naelklambreid ning ka selle tootegrupi puhul tasub valida kvaliteettootja toodangut. Erinevus seisneb kasutatud plasti haamrikindluses, kinnitusomaduste säilimises ajas ning naela pikkuses ja läbimõõdus. Odavamatel toodetel võib plast kinnitamishetkel puruneda, kaabliklambrid kiiresti nii-öelda väsida ning kasutatav nael ei pruugi kõikidesse alusmaterjalidesse korralikult kinnituda.

Kaablite ühendamiseks harutoosides ja -karpides on kõige mugavam kasutada avatavaid vedruklemme, millega saab mugavalt ühendada erinevate ristlõigetega peenkiude, jämekiude ja plankjuhtmeid ning installatsiooni muutmise korral ühendusi hõlpsasti lahti ühendada ning koos muudatustega uuesi kokku panna. Samas on need ka kõige kallimad ühendustarvikud.

Mitteavatavate vedruklemmidega on mugav kokku ühendada plankjuhtmeid, kuid kiudjuhtmeid nendega otse ühendada ei saa. Kiudjuhtmete ühendamiseks vedruklemmidega tuleb kasutada hülsitud juhmeid. Vedruklemmide eeliseks traditsiooniliste kruviühendustega klemmliistude eest on see, et neil pole tarvis ühendusi aeg-ajalt kruvidega üle pingutada ning nende kontaktühendused taluvad vibratsiooni. Laialdast kasutust leiavad ka isoleerotsikud, millega plankjuhtmeid omavahel kokku keerutades ühendada. Selle ühenduse miinuseks on kiudkaablite mittesobivus ning ajamahukam töö.

Kindlasti ei tohi niisama kokku ühendada alumiinium- ja vaskjuhtmeid, mis omavahel kontaktis olles tekitavad oksiidikihi. Selleks tuleb kasutada spetsiaalset geeli või pastat.

Täieliku valiku toodetest leiad tarnijate kodulehtedelt

Kuidas tellida?

Meie müügikontorid asuvad Tallinnas, Tartus ja Riias. Kontorites toimub hulgi- ja projektimüük, samuti eraisikust koduehitaja nõustamine.

Müügikontorites on väljas hulgaliselt tootenäidiseid ning asjatundlik müügimeeskond osutab valiku tegemisel igakülgset abi.

Valitud tooted on saadaval meie edasimüüjate kauplustes üle kogu Eesti.

Tellimisajad sõltuvad tarnijast ja ka konkreetsest tootest. Suur hulk tooteid on laokaubana olemas, spetsiifilisemaid tooteid tuleb tellida. Olenevalt tootjast ja tooterühmast on tooted tarnija ladudes olemas kas kohe, või valmistatakse see vastavalt tellija soovile.

Kaubamärgid, mida esindame

Kasulikku lugemist

Juhendid ja infomaterjalid

Värvustemperatuuri nähtamatu mõju inimese ööpäevarütmile

Erinevused kvaliteetsete ja ebakvaliteetsete leedvalgustite vahel

Kontakt

Kui teil on küsimusi meie toodete, tarne või valguslahenduste kohta, võtke julgelt ühendust. Kõige mugavam on kasutada allolevat kontaktivormi, mille kaudu jõuab teie kiri kõige õigema inimeseni.