850
valminud eriprojekti
31
aastat kogemust
70
Euroopa tarnijat
1200000
müüdud toodet aastas

Interjööri pistikupesad ja lülitid

Lülitite ja pistikupesade valimisel tuleks lähtuda sellest, et lülitid on esimesed asjad, mida me ruumi sisenemisel märkame ja kasutame. Samuti jäävad reeglina kõik pistikupesad interjööris välja paistma.

Logisevat ja ebamääraselt liikuvat lüliti klahvi, kriimustunud ja määrdunud katteid ning interjööri mittesobivaid tooteid ei soovi oma kodukujundusse keegi.

Sisekujundusliku tervikpildi saamiseks tuleb iga detail hoolikalt läbi mõelda, lülititel ning pistikupesadel on siin sama suur osa täita nagu seina-ja põrandaviimistlusel, sisustuselementidel ja valgustitel.

Tihtipeale märkame hoolikalt läbimõeldud sisekujunduse juures silmatorkavat viga, kus pistikupesade ja lülitite valikul pole piisavalt süvenetud ning valiku on teinud elektrik. Paraku kiputakse nii odavama hinnapakkumise surve all tegema soodsaimat ja antud konteksti täiesti sobimatut valikut. Keegi ei tuleks selle peale, et ehitaja valiks kardinad, parketi või diivani, lülitite ja pistikupesade puhul on see aga kahjuks üsnagi tavaline nähtus.

Vähemalt ruumide kaupa võiksid valitud sarjad olla ühesugused ja kaks või enam kõrvuti asetsevat seadet võiksid olla paigaldatud vastavatesse horisontaal- või vertikaalraamidesse. Üksikraamidesse paigaldatud seadmed, mis asetsevad kõrvuti ning mille kaugused üksteise suhtes ei ole võrdsed, või hullemal juhul on need veel erinevatest sarjadest, rikuvad koheselt interjööri tervikpildi.

Lisaks esteetilisele välimusele tuleb uute hoonete ehitamisel või olemasolevate renoveerimisel suurt tähelepanu pöörata pistikupesade ja lülitite asukohtadele, nende kogustele ja funktsionaalsusele. Selleks soovitame enne ehitustööde algust kaasata projekti kas sisekujundaja või ise kõik korralikult läbi mõelda.

Esialgselt tühisena tunduv detail võib hiljem väga valusalt kätte maksta. Enamus meist on kogenud situatsiooni, kus vajaminev pistikupesa jääb täpselt voodi või kapi taha, vajaminevas asukohas puuduvad vooluvõtukohad, neid on seal liiga vähe või siis on lülitite asukohad igapäevaseks kasutamiseks ebamugavates asukohtades.  Väljapääsuks on sageli keset tuba looklevad pikendusjuhtmed, lisakaablite jaoks veetud pinnapealsed kaablikarbikud või siis uus remont pärast uute kaablite süvistamist seintesse.

Kõige selle vältimiseks tulekski enne ehitust kõik vajaminevad sisustuselemendid ning tehnika nagu diivanid, kapid, voodid, põrandalambid, kirjutuslauad, televiisorid, muusikakeskused ja isegi jõulukuuse asukoht plaanidele kanda ning nende järgi määrata pistikupesade, multimeedia pesade ja lülitite asukohad ning nende täpne arv. Pistikupesade ja lülitite puhul kehtib reegel, et olgu neid pigem pisut rohkem kui vähem. Ehituseelarvest moodustavad need väga väikese osa, kuid hilisem juurdepaigaldus või asukoha muutus läheb üsna kalliks maksma.

Tänapäeval võib paljud vooluvõtupesad asendada USB laadijate vastu, sest enamik diivanite, köögisaarte või kirjutuslaudade juures asetsevatest pistikupesadest on täidetud niikuinii juba ka nutiseadmete laadijatega.

Kuna me puutume lülitite ja pistikupesadega igapäevaselt kokku, tasub valida nimeka tootja kvaliteetne toodang. Kvaliteetse toodangu katted ja sisud on valmistatud kvaliteetsetest materjalidest ja komponendist, mis tagavad nende väga kõrge (sisuliselt eluaegse) kasutusea. Kvaliteetsete sisude pikaealisus võimaldab neid korduvalt kombineerida ja välja vahetada katteid ning raame kas siis uue disaini, värvi või materjalide vastu, vastavalt uutele rahalistele võimalustele või uuele sisekujundusele.

Väga tähtis on lülitite valiku tegemisel kontrollida lülitite klahviliikumist ning  lülitusklõpsu. Saksa tootjal Berkeril on klahvi liikumine lühike ja sujuv ning lülitusklõps väga vaikne võrreldes konkurentide toodanguga.

Kui eelarve ei kannata valida ehedatest materjalidest katteid ja raame nagu alumiinium, klaas, roostevaba teras, looduslik kivi, tasuks eelistada duroplastist tooteid. Duroplast on võrreldes termoplastiga kriimustuskindel ega koltu ajas. Plasti puhul soovitame jälgida, et värvilise plastiku puhul poleks see ainult värviga kaetud, vaid kogu plastivalu oleks sama värvi. Nii nagu see on Berkeri toodetel. Värviga kaetud plasti puhul tuhmuvad kasutuskohad kiiresti või kulub värv nendest kohtadest pikapeale täitsa ära.

Täieliku valiku toodetest leiad tarnijate kodulehtedelt

Kuidas tellida?

Meie müügikontorid asuvad Tallinnas, Tartus ja Riias. Kontorites toimub hulgi- ja projektimüük, samuti eraisikust koduehitaja nõustamine.

Müügikontorites on väljas hulgaliselt tootenäidiseid ning asjatundlik müügimeeskond osutab valiku tegemisel igakülgset abi.

Valitud tooted on saadaval meie edasimüüjate kauplustes üle kogu Eesti.

Tellimisajad sõltuvad tarnijast ja ka konkreetsest tootest. Suur hulk tooteid on laokaubana olemas, spetsiifilisemaid tooteid tuleb tellida. Olenevalt tootjast ja tooterühmast on tooted tarnija ladudes olemas kas kohe, või valmistatakse see vastavalt tellija soovile.

Trinidad Wiseman OÜ kontor

Vaata lähemalt

Private Time Nature Mini-Villa

Vaata lähemalt

Kruiisiterminal

Vaata lähemalt

Noblessner välisrajatised ja Staapli majad ning äripinnad

Vaata lähemalt

Kadaka tee 3 Ärimaja

Vaata lähemalt

Kaubamärgid, mida esindame

Kasulikku lugemist

Juhendid ja infomaterjalid

Värvustemperatuuri nähtamatu mõju inimese ööpäevarütmile

Erinevused kvaliteetsete ja ebakvaliteetsete leedvalgustite vahel

Kontakt

Kui teil on küsimusi meie toodete, tarne või valguslahenduste kohta, võtke julgelt ühendust. Kõige mugavam on kasutada allolevat kontaktivormi, mille kaudu jõuab teie kiri kõige õigema inimeseni.