850
valminud eriprojekti
31
aastat kogemust
70
Euroopa tarnijat
1200000
müüdud toodet aastas

Fassaadivalgustid

Meie spetsialistid pakuvad valgustuslahenduste planeerimist ja elluviimist nii eraisikutele, ettevõtetele kui ka avalikule sektorile.

Valgustuslahendused

Fassaadi esiletoomiseks pimedal ajal on mitmeid erinevaid lahendusi, milleks kasutatakse erinevate tehniliste näitajatega valgusteid. Meie kliimatingimustes peaks fassaadivalgustus olema väga tähtsal kohal, kuna ligikaudu pool aega aastast on ehitised vaadeldavad ainult tehisvalgustuse abil.

Valgustuse valik sõltub hoone arhitektuurist ja sellest, kuidas soovitakse arhitektuuri rõhutada või selle ilmet pimedal ajal täiustada. Fassaadi saab valgustada fassaadile endale kinnitatud valgustitega või fassaadist eemale paigaldatud suunatavate prožektorite abil.

Piklike ja horisontaalipinnale paigaldatud valgustitega saab hoone fassaadile anda niinimetatud seinapesu (wallwasher) efekti. Üles- ja /või alla suunatud valguskiirega väikseid seinavalgusteid kasutatakse kitsa või veidi laiema valguskiire loomiseks kas hoone akende vahel või hoone eenduvatel osadel. Kahele küljele suunatud valguskiirega väikesemõõtmelised valgustid paigaldatakse tavaliselt akende või usteavadesse, kus küljele suunatud valguskiired raamivad ehitusliku ava. Sellise efektvalgusega saab esile tuua ja rõhutada hoone erinevaid detaile.

Eemalt suunatavate prožektoritega saab hoonete fassaadidele anda ühtlaselt jaotuvat valgust, kitsa optikaga prožektoritega on võimalik välja valgustada hoone väiksemaid detaile, nagu näieks kirikutorni tippu või mastilippu.

Ühtlane valgusejaotus ei sobi kõikide fassaadidega, kuna ei suuda rõhutada kõikide hooneosade ja detailide ruumilisust, mis tekib läbi valguse ja varjude omavahelise põimumise. Nii võivad mõned hoone põnevad detailid vaataja jaoks kaotsi minna.

Ilmastikukindlate silikoonleedribadega võib luua fassaadile erinevaid kujundeid. Fassaadivalgustuseks sobib iga keskkonnatingimustele vastav valgusti, kui see on hoonele paigaldatud esteetiliselt ning selle valgusjaotus toob hoone eripära kedagi häirimata esile.

Fassaadivalgustitena tuleks kasutada kindlasti kvaliteetset toodangut, sest raskesti ligipääsetavatesse kohtadesse on hiljem raske parandustöid teostama minna. Vigaste valgustitega jäävad valgustusprojekti ideed teostamata ning rikuvad fassaadi koguilme koheselt.

Hea hoone välisfassaadi valgusprojekt koos terviklahenduse väljatöötamise ja visualiseerimisega nõuab suurt töö- ja ajakulu. Meie seisukohast tasub selle ettevõtmine ennast kindlasti ära, kuna hästi väljavalgustud fassaad ilmestab hoonet arhitektuurses võtmes kõige paremini.

Täieliku valiku toodetest leiad tarnijate kodulehtedelt

Kuidas tellida?

Meie müügikontorid asuvad Tallinnas, Tartus ja Riias. Kontorites toimub hulgi- ja projektimüük, samuti eraisikust koduehitaja nõustamine.

Müügikontorites on väljas hulgaliselt tootenäidiseid ning asjatundlik müügimeeskond osutab valiku tegemisel igakülgset abi.

Valitud tooted on saadaval meie edasimüüjate kauplustes üle kogu Eesti.

Tellimisajad sõltuvad tarnijast ja ka konkreetsest tootest. Suur hulk tooteid on laokaubana olemas, spetsiifilisemaid tooteid tuleb tellida. Olenevalt tootjast ja tooterühmast on tooted tarnija ladudes olemas kas kohe, või valmistatakse see vastavalt tellija soovile.

Stereo House fassaadi- ja välisvalgustus

Vaata lähemalt

Kalaranna 8 kvartal

Vaata lähemalt

Kruiisiterminal

Vaata lähemalt

Kadaka tee 3 Ärimaja

Vaata lähemalt

Haapsalu piiskoplinnus

Vaata lähemalt

Kaubamärgid, mida esindame

Kasulikku lugemist

Juhendid ja infomaterjalid

Värvustemperatuuri nähtamatu mõju inimese ööpäevarütmile

Erinevused kvaliteetsete ja ebakvaliteetsete leedvalgustite vahel

Kontakt

Kui teil on küsimusi meie toodete, tarne või valguslahenduste kohta, võtke julgelt ühendust. Kõige mugavam on kasutada allolevat kontaktivormi, mille kaudu jõuab teie kiri kõige õigema inimeseni.