850
valminud eriprojekti
31
aastat kogemust
70
Euroopa tarnijat
1200000
müüdud toodet aastas

TRILUX

Triluxi asutaja insener Wilhelm Lenzel oli kunstliku valguse entusiast. Sellest kirest ajendatuna lõi ta 1912. aastal valgustikomponentide valmistamise tootmise. See oli umbes 30 aastat pärast Thomas Edisoni leiutatud hõõglampi Saksamaal Mendenis. Ajendatuna soovist luua uut valgust seadis Wilhelm Lenze kohe alguses prioriteediks intensiivse teadus- ja arendustegevuse.

Esialgu keskendus ettevõte valgustitetööstustele lisavarustuse tootmisele, aga ka gaasiga ja elektriliselt töötavatele riputatavatele ja seinale kinnitatavatele valgustitele. 1934 aastal koliti firma peakorter Arnsbergi ja tootmist laiendati elamuvalgustitega.

Kogu tootevalikut näed tootja kodulehel.

Tootja kodulehele

Tootmishoonete hävimise tõttu Teises maailmasõjas seiskus ettevõtte tootmine kuni 1948 aastani. 1949. aastal laiendas ettevõte tooteportfelli nii gaaslahenduslampide kui ka tänavavalgustiga, hõõglampidega valgustite tootmine lõpetati. Tänu tehnilistele uuendustele arendati välja kolme luminofoorlambiga valgusti, mis tagas ettevõttele sel perioodil märkimisväärse kasvu.

1950 aastate lõpus laieneti esmakordselt rahvusvahelistele turgudele, alustati Prantsusmaast.

Vahetult pärast seda sai ettevõte ka uue nime TRILUX, mis tähendab kolmekordne valgus. See viitab luminofoorlampide valgusvoo kolmekordsele kasvule võrreldes tavaliste hõõglampidega.

Tänaseks tegutsevad TRILUXi omanimelised tütarettevõtted Austrias, Belgias, Šveitsis, Tšehhi Vabariigis, Hispaanias, Prantsusmaal, Suurbritannias, Ungaris, Itaalias, Madalmaades, Poolas ja Slovakkias. Kokku töötab Triluxi kontsernis üle 5000 töötaja.

Lisaks tütarettevõttetele omab Trilux müügiturgu üle 50 riigis, sealhulgas Eestis  Silmani Elekter AS ning Lätis SIA „Silman LV“ kaudu.

Wilhelm Lenze loodud väärtused määratlevad Triluxi tegevust ka tänapäevalgi: uuendusmeelsus, sügavalt juurdunud usk kvaliteeti ja klientide vajaduste tähelepanelik jälgimine. Need väärtused olid, on ja jäävad Triluxi eduloo alustaladeks.

Populaarsemateks toodeteks Triluxi valikust nii Eesti kui Läti turul on:

 • E-Line NEXT pakub suurepärast hinna ja jõudluse suhet: väiksem energiatarve ja kõrgem valgusviljakus vähendavad märgatavalt kasutuskulusid. See tähendab, et investeeringud tasuvad end kiiresti ära. Valgustite paigaldamine käib tänu nutikatele ja praktilistele detailidele väga kiiresti. Süsteemi saab kohandada vastavaks väga erinevate valgusvajadustele, kasutades erineva valgusvooga tooteid ja moodulkomponente (näiteks kohtvalgustuseks ja avariivalgustuseks).

Erinevad optikad ja võimsused, vabadus kombineerida suund- ja üldvalgusteid samas rennis, erinevad kaitseastmed ja pinnaviimistlused teevad sellest tootesarjast tõelise müügihitti.

Tootesarjade kasutusvaldkondadeks on logistikakeskused, kaubandushooned, tootmishooned, kontorid jne, näiteks Selverid, Bauhaus, Tartu Gardest, Omniva ja Itella logistikakeskused, Ericssoni tootmisüksus, Mootorispordi muuseum jne.

www.trilux.com/en/products/e-line-next-led/

 • Mirona FIT LED on kindel valik ruumidesse, kus valgusti hooldamine on keerukas ja kulukas. Sellised ruumid on näiteks spordisaalid, ujulad, jäähallid  ning kõrgete lagedega tootmisruumid.
 • Mirona FIT talub tugevaid lööke (IK10) ning kõrgeid temperatuure (eluiga 50 000 h keskkonnatemperatuuri +70C juures). Eestis on see tooterühm eriti positiivset vastukaja saanud just spordi valdkonnast (Tallinki tennisehall, Sadolini spordikeskus, Škoda jäähall, Veeriku tennisekeskus Tartus jpt)
 • https://www.trilux.com/en/products/mirona-fit-led/
 • Nextrema on vastupidav ja ilmastikukindel valgusti ekstreemsetesse keskkonnatingimustesse. Survealumiinimust korpus tagavad vastupidavuse temperatuuril -30 ° C kuni + 35 ° C ning spetsiaalne hajuti tagab meeldiva ja räigusvaba homogeeense valguse. Kasutusvaldkond on väga lai: külmhooned, parklad, toiduainetööstused ning erinevad tööstusettevõtted (näiteks Kohila paberivabrik).

www.trilux.com/products/en/Indoor-lighting/Luminaires-with-higher-degree-of-protection/Nextrema-LED-surface-mounted-luminaires-IP66/?retainFilter=true

 • LuceoS on elegantse vormi ning parima hinna- ja kvaliteedisuhtega rippvalgusti, mis sobib suurepäraselt kasutamiseks kontorites ja klassiruumides.

Tänu laiale helendavale pinnale on räigus väga madal. Ühtlaselt jaotatud üla- ning alavalguskomponent tagab ruumi optimaalse ning räigusvaba valgustatuse. Saadaval nii üksiku valgusti kui ka reaspaigutuse võimalusega.

www.trilux.com/en/products/luceo-slim-led/

 • Sonnos on rikkaliku valikuga allvalgusti perekond, milles on:
 • erinevad vormid: kandiline ja ümar;
 • erinevad paigaldusviisid – süvistatav, pinnapealne ja  riputatav;
 • räigustasemed – UGR19 ja UGR22;
 • erinevad valgusnurgad – asümmeetriline ja  25°-80°;
 • korpuse suurused 68mm-210mm;
 • lai värvivalik.

https://www.trilux.com/en/products/sonnos-led/

 • Uus Bicult LED on revolutsiooniline töökohavalgusti. Räigusvaba kaudvalguse ja otsese valguse kombinatsiooni kasutamisel ei ole täiendav ruumi üldvalgustus enam vajalik. Personaalne valgusseadistus, värvustemperatuuri reguleerimise võimalus (Human Centric Lighting), sisseehitatud kohaloleku- ja päevavalgusandur, nutiseadmest juhtimine, nutikas ühenduvus (Bicult valgustid suhtlevad omavahel) jpm kokku on loonud uue töökohavalgustite standardi.

www.trilux.com/en/products/bicult-led/

Triluxi tootevaliku ja näidistega saab tutvuda AS Silmani Elekter kontorites Tallinnas, Tartus ja Riias.

Lisaks sellele pakume tehnilist konsultatsiooni Triluxi laiast tootesortimendist õige valiku tegemisel.

Tehtud tööd

Trinidad Wiseman OÜ kontor

Vaata lähemalt

Kadaka tee 3 Ärimaja

Vaata lähemalt

Lillepi park

Vaata lähemalt

Rapla Sadolin spordihoone

Vaata lähemalt

Märjamaa Valla spordikeskus

Vaata lähemalt

Kasulikku lugemist

Juhendid ja infomaterjalid

Värvustemperatuuri nähtamatu mõju inimese ööpäevarütmile

Erinevused kvaliteetsete ja ebakvaliteetsete leedvalgustite vahel

Kontakt

Kui teil on küsimusi meie toodete, tarne või valguslahenduste kohta, võtke julgelt ühendust. Kõige mugavam on kasutada allolevat kontaktivormi, mille kaudu jõuab teie kiri kõige õigema inimeseni.