850
valminud eriprojekti
31
aastat kogemust
70
Euroopa tarnijat
1200000
müüdud toodet aastas

Terrassivalgustid

Terrass on see link, mis justkui ulatab käe nii elutoale kui aiaruumile. See on tsoon, kus me tunneme sooja tubast mugavust, ent teiselt poolt tervitab looduslik võlu. See side peaks toimima ka pimedal ajal.  

Meie spetsialistid pakuvad valgustuslahenduste planeerimist ja elluviimist nii eraisikutele, ettevõtetele kui ka avalikule sektorile.

Valgustuslahendused

Olles toas on hea, kui terrassi õdus atmosfäär tuppa paistaks ning terrassil oleks tajutav ümbritsev maastiku ruum. Et seda saavutada, peab silmas pidama, et me ei tekitaks nii öelda valgusmüüre – järske üleminekuid valgusest pimedusse. 

Valgusmüüride üks peamisi ehitajaid on terrassi sisse süvistatud valgustid. Olgu need siis terrassi keskel või servas, paistab nende valgusvihk silma ning võime unustada ühenduse nii oma elutoa kui hooviga –  lihtsalt ei näe. Kui ikkagi on soov kasutada terassi süvistatavaid valgusteid, siis võiksid need olla pealt kaetud ning küljele suunatud valgusvihuga mudelid.

Terrassi valgustamisel tasuks üldse alustada väikesest mõtete korrastamisest – vaadata millises mahus on klaaspindu võrreldes läbipaistmatute pindadega. Suurte avarate akendega ääristaud terrass vajab minimaalsest lisavalgus… kui sedagi. Toast õue küündivat valgust on enamasti jagusalt, et terrassil olemine ka pimedas mõnus oleks. Piisab küünaldest laual. Või paarist akulambist sobivas kohas.  

Juhul kui terrassil on rohkem tumma seinapinda, siis on mõned lahendused, milles saab alati kindel olla.  

Terrassi ääristavas haljastuses võib kaaluda pollartüüpi valgustuse kasutamist, et puhmastiku kergelt hõõguma panna.  

Terrassil võib kasutada ka välitingimustesse mõeldud laua- ja põrandalampe või kettvalgusteid. Samuti on asjakohased seinale integreeritud laternad. Seinavalgustite puhul on parem kui valgusallikas on konsooliga seinast veidi kaugemal. Nii ei tekki seina pinnale ülevalgustatud kohti. Pigem helendab sein laiemalt –  sein muutub justkui ise valgustiks ning raamistab mahedalt terrassi ruumi.  

Kui terrassil on katus, võib kaaluda laevalgustust – näiteks suunatavaid prožektorid. Rippvalgustite puhul oleks hea kui kinnitus laes oleks jäik (mitte terasnöör vms), et valgusti tuule käes pendeldama ei hakkaks.  

Mistahes valgusti valimise juures, olgu selleks siis seina, põranda või lae lamp on oluline, et valgusallikas oleks hästi varjestatud (kupliga), peidetud (valgusti korpuses) ja valgusvihk pigem suunatud alla.  

Kuidas tellida?

Meie müügikontorid asuvad Tallinnas, Tartus ja Riias. Kontorites toimub hulgi- ja projektimüük, samuti eraisikust koduehitaja nõustamine.

Müügikontorites on väljas hulgaliselt tootenäidiseid ning asjatundlik müügimeeskond osutab valiku tegemisel igakülgset abi.

Valitud tooted on saadaval meie edasimüüjate kauplustes üle kogu Eesti.

Tellimisajad sõltuvad tarnijast ja ka konkreetsest tootest. Suur hulk tooteid on laokaubana olemas, spetsiifilisemaid tooteid tuleb tellida. Olenevalt tootjast ja tooterühmast on tooted tarnija ladudes olemas kas kohe, või valmistatakse see vastavalt tellija soovile.

Kaubamärgid, mida esindame

Kasulikku lugemist

Juhendid ja infomaterjalid

Värvustemperatuuri nähtamatu mõju inimese ööpäevarütmile

Erinevused kvaliteetsete ja ebakvaliteetsete leedvalgustite vahel

Kontakt

Kui teil on küsimusi meie toodete, tarne või valguslahenduste kohta, võtke julgelt ühendust. Kõige mugavam on kasutada allolevat kontaktivormi, mille kaudu jõuab teie kiri kõige õigema inimeseni.