850
valminud eriprojekti
31
aastat kogemust
70
Euroopa tarnijat
1200000
müüdud toodet aastas

Tänavavalgustid

Meie spetsialistid pakuvad valgustuslahenduste planeerimist ja elluviimist nii eraisikutele, ettevõtetele kui ka avalikule sektorile.

Valgustuslahendused

Tänavavalgustite valikul on oluline täita teevalgustuse nõudeid nii, et valgustatud saab vajalik teepind, kuid sellest välja jääv ala jääb valgustamata. Selle tagab valitud tee jaoks sobiva tänavavalgusti optilise süsteemi valik.

Tänavavalgustite valikul on oluline kontrollida valikut läbi valgusarvutuste. Leedtänavavalgustid peaksid olema paigaldatud maapinnaga võimalikult paralleelselt, sest nende optika on suunatud asümmeetriliselt kõrvale ja ette. Kellegi magamistuppa või kinnistule suunatud tänavavalgustus rikub Korrakaitseseaduse §56 nõudeid ja võib põhjustada kohtuvaidlusi. Tihtipeale on näha olukordi, kus odavtootjate valgustid on pööratud maapinna suhtes suure nurga alla lootuses, et niimoodi suudab tänavavalgusti kaugemale valgustada. Selline lähenemine on vastunäidustatud kvaliteetsete asümmeetrilise optikaga valgustite puhul, kus valgusti nurga tõstmine vähendab hoopis maapinnale jõudvat valgustustihedust.

Teede valgustitelt eeldatakse pikka kasutusiga, mistõttu peavad valgustite korpused olema valmistatud ilmastikule vastupidavast alumiiniumist ning mereäärsesse keskkonda paigaldatavad valgustid omama vastavat töötlust sooladest tingitud elektrokeemilise korrodeerumise vastu. Tänavavalgustite kaitseaste peab olema vähemalt IP66 ja löögikindlus vähemalt IK08

Valgustite leedmoodulid ja elektrilised komponendid peavad olema vahetatavad ning tootja peab tagama varuosade saadavuse vähemalt 10 aasta jooksul pärast valgustite paigaldamist.

Eestis on välja töötatud teevalgustitele soovitused lähtuvalt Euroopa Liidu kehtestatud keskkonnahoiu kriteeriumidest. Lisainfot saab meie müügiesindajatelt.

Täieliku valiku toodetest leiad tarnijate kodulehtedelt

Kuidas tellida?

Meie müügikontorid asuvad Tallinnas, Tartus ja Riias. Kontorites toimub hulgi- ja projektimüük, samuti eraisikust koduehitaja nõustamine.

Müügikontorites on väljas hulgaliselt tootenäidiseid ning asjatundlik müügimeeskond osutab valiku tegemisel igakülgset abi.

Valitud tooted on saadaval meie edasimüüjate kauplustes üle kogu Eesti.

Tellimisajad sõltuvad tarnijast ja ka konkreetsest tootest. Suur hulk tooteid on laokaubana olemas, spetsiifilisemaid tooteid tuleb tellida. Olenevalt tootjast ja tooterühmast on tooted tarnija ladudes olemas kas kohe, või valmistatakse see vastavalt tellija soovile.

Stereo House fassaadi- ja välisvalgustus

Vaata lähemalt

Tallinna Muusika- ja Balletikool

Vaata lähemalt

Kruiisiterminal

Vaata lähemalt

Sepapaja 1 väliala

Vaata lähemalt

Vana-Kalamaja tänava rekonstrueerimine

Vaata lähemalt

Kaubamärgid, mida esindame

Kasulikku lugemist

Juhendid ja infomaterjalid

Värvustemperatuuri nähtamatu mõju inimese ööpäevarütmile

Erinevused kvaliteetsete ja ebakvaliteetsete leedvalgustite vahel

Kontakt

Kui teil on küsimusi meie toodete, tarne või valguslahenduste kohta, võtke julgelt ühendust. Kõige mugavam on kasutada allolevat kontaktivormi, mille kaudu jõuab teie kiri kõige õigema inimeseni.