850
valminud eriprojekti
31
aastat kogemust
70
Euroopa tarnijat
1200000
müüdud toodet aastas

Seinavalgustid välitingimustesse

Meie spetsialistid pakuvad valgustuslahenduste planeerimist ja elluviimist nii eraisikutele, ettevõtetele kui ka avalikule sektorile.

Valgustuslahendused

Välitingimustesse paigaldatavad seinavalgustid peavad taluma välist keskkonnatemperatuuri ja UV–kiirgust. Avalikesse kohtadesse paigaldatavate valgustite korral võib osutuda oluliseks ka löögikindlus. Valgusti kaitseaste võiks olla IP65 või kõrgem.

Kodudes on sageli kasutatud IP44 kaitseastmega seinavalgusteid, kuid need on ainult pritsmekindlad. Ka putukad pääsevad sellistesse valgustitesse hõlpsalt sisse, kuid sealt välja enam mitte.

Mereäärsetes piirkondades (0,5 km merepiirist) tuleb pöörata tähelepanu ka sellele, et mere poolt puhuvad tuuled sisaldavad soolaudu, mis rikuvad sellesse keskkonda mittesobivalt valitud valgustid.

Sissekäikude ette ja majafassaadidele paigaldatud valgustide juures tasub tähelepanu pöörata valgustite räigusnäitajatele. Väga ebamugav on koju tulla, kui seinalambi valgusvoog on suunatud otse näkku ja see pimestab. Selleks tuleb valgusti kinnitada vaatleja suhtes kas vastavale pimestust vähendavale kõrgusele ja kaugusele, osta korraliku hajutiga ja optikaga valgusti või vahetada valgusti välja väiksema võimsusega valgusallika vastu.

Korralikel valgustitootjal on kõikidele valgustitele saada valgusarvutusfailid, millega saab vastavas tarkvaras simuleerida vaatleja UGR-näitajad ehk räigusnäitajad erinevatest liikumissuundadest. Valgusarvutusabi koos soovitustega saab küsida meie müügiinimestelt.

Kuidas tellida?

Meie müügikontorid asuvad Tallinnas, Tartus ja Riias. Kontorites toimub hulgi- ja projektimüük, samuti eraisikust koduehitaja nõustamine.

Müügikontorites on väljas hulgaliselt tootenäidiseid ning asjatundlik müügimeeskond osutab valiku tegemisel igakülgset abi.

Valitud tooted on saadaval meie edasimüüjate kauplustes üle kogu Eesti.

Tellimisajad sõltuvad tarnijast ja ka konkreetsest tootest. Suur hulk tooteid on laokaubana olemas, spetsiifilisemaid tooteid tuleb tellida. Olenevalt tootjast ja tooterühmast on tooted tarnija ladudes olemas kas kohe, või valmistatakse see vastavalt tellija soovile.

Kalaranna 8 kvartal

Vaata lähemalt

Valuoja tunnel Viljandis

Vaata lähemalt

Kruiisiterminal

Vaata lähemalt

Kaubamärgid, mida esindame

Kasulikku lugemist

Juhendid ja infomaterjalid

Värvustemperatuuri nähtamatu mõju inimese ööpäevarütmile

Erinevused kvaliteetsete ja ebakvaliteetsete leedvalgustite vahel

Kontakt

Kui teil on küsimusi meie toodete, tarne või valguslahenduste kohta, võtke julgelt ühendust. Kõige mugavam on kasutada allolevat kontaktivormi, mille kaudu jõuab teie kiri kõige õigema inimeseni.