850
valminud eriprojekti
31
aastat kogemust
70
Euroopa tarnijat
1200000
müüdud toodet aastas

Maavalgustid

Meie spetsialistid pakuvad valgustuslahenduste planeerimist ja elluviimist nii eraisikutele, ettevõtetele kui ka avalikule sektorile.

Valgustuslahendused

Maasse süvistatavad valgustid on oma paigalduskoha poolest ühed pretensioonikamad. Pinnasesse süvistatavatele valgustitele kehtib põhimõtte, et kui eelarves seda tüüpi korralike valgustite jaoks raha ei ole, siis tasub nendest hoopis loobuda. Sel juhul tasub nende asemele pigem paigaldada pollarvalgustid või mõned muud pinnapealsed valgustid. 

Valgustite kaitseaste peaks olema maa sisse süvistatavatel valgustitel vähemalt IP68, kuna suurte vihmade ajal võivad need jääda ajutiselt üleni vee alla. Igal juhul peab valgusti süvistoosi alla rajama drenaaži, mis tagab sade-ja sulamisvee äraimbumise.

Selliseid valgusteid ei ole soovitatav paigaldata otse käiguteele, kuna need suunavad valguse otse üles ja pimestavad. Maavalgustite valgusvihk võikski olla suunatud mingile objektile (puud, põõsad, hoone seinad, katusealused jne), kust see kaudvalgusena tagasi peegeldub. Keset lagedat platsi paigaldatud maavalgustid ei valgusta tegelikult midagi ja kogu valgus kaob nii-öelda taevasse.

Saadaval on nii sümmeetrilise, asümmeetrilise kui ka suunatava valgusjaotusega valgusteid. Suunatavate maavalgustitega on hea väljavalgustada lipumaste koos lippudega.

Korralike maavalgustite süvistuskarbid on stantsitud ja ilma keevisõmbluseta, et tagada nende vastupidavus happelises pinnases. Kindlasti peaks valgusti korpuse ja katteklaasi vahel olema silikoonist, mitte tavaline kummitihend, mis teatud aja pärast ära väsib ja oma kuju muudab. Selle tulemusel hakkab valgusti temperatuuri kõikumisest tingitud paisumise ja kokkutõmbumise järel õhuniiskust valgusti korpusesse imema ning see muutub seal lõpuks kondensatsiooniveeks.

Sõiduteele paigaldatavatel valgustitel tuleb jälgida maksimaalset lubatud ülesõidetavad koormust (We-Ef toodetel  kuni 5000 kg ) ning maksimaalset lubatavat tunnikiirust (üldjuhul kuni 30 km/h).

Üldiselt pakume oma klientidele eelkõige ainult Saksa tootja We-Ef maavalgusteid, mis on kvaliteedilt usaldusväärsed ning meie kliimatingimustesse sobivad.

Täieliku valiku toodetest leiad tarnijate kodulehtedelt

Kuidas tellida?

Meie müügikontorid asuvad Tallinnas, Tartus ja Riias. Kontorites toimub hulgi- ja projektimüük, samuti eraisikust koduehitaja nõustamine.

Müügikontorites on väljas hulgaliselt tootenäidiseid ning asjatundlik müügimeeskond osutab valiku tegemisel igakülgset abi.

Valitud tooted on saadaval meie edasimüüjate kauplustes üle kogu Eesti.

Tellimisajad sõltuvad tarnijast ja ka konkreetsest tootest. Suur hulk tooteid on laokaubana olemas, spetsiifilisemaid tooteid tuleb tellida. Olenevalt tootjast ja tooterühmast on tooted tarnija ladudes olemas kas kohe, või valmistatakse see vastavalt tellija soovile.

Stereo House fassaadi- ja välisvalgustus

Vaata lähemalt

Valuoja tunnel Viljandis

Vaata lähemalt

Sepapaja 1 väliala

Vaata lähemalt

Noblessner välisrajatised ja Staapli majad ning äripinnad

Vaata lähemalt

Kadaka tee 3 Ärimaja

Vaata lähemalt

Kaubamärgid, mida esindame

Kasulikku lugemist

Juhendid ja infomaterjalid

Värvustemperatuuri nähtamatu mõju inimese ööpäevarütmile

Erinevused kvaliteetsete ja ebakvaliteetsete leedvalgustite vahel

Kontakt

Kui teil on küsimusi meie toodete, tarne või valguslahenduste kohta, võtke julgelt ühendust. Kõige mugavam on kasutada allolevat kontaktivormi, mille kaudu jõuab teie kiri kõige õigema inimeseni.