850
valminud eriprojekti
31
aastat kogemust
70
Euroopa tarnijat
1200000
müüdud toodet aastas

Hädavalgustuse monitooring

Meie spetsialistid pakuvad valgustuslahenduste planeerimist ja elluviimist nii eraisikutele, ettevõtetele kui ka avalikule sektorile.

Valgustuslahendused

Hädavalgustussüsteemi korrasolekust sõltub ohuolukorras inimeste evakueerumise kiirus hoonest või hoone osast. Seetõttu on seadusandluses üles loetletud alad ja ruumid, kuhu ja kuidas tuleb hädavalgustus välja ehitada. Hädavalgustuse toimimise ohu korral tagab hädavalgustite korrasolek. Selleks tuleb igakuiselt teostada toimimistestid, mis seisneb kontrollis, et hädavalgustid pinge katkemisel rakenduks. Kord aastas tuleb hädavalgustitele teha ka kestvustest, st tuleb hädavalgustitel lasta talitleda nii kaua, kui ajaliselt antud hoones need vastu peaksid pidama. Kestvustesti ei saa teostada kõikidele hädavalgustitele korraga, sest ootamatu pingekatkestus võib tekkida ka koheselt testimise järel, kui valgustite akud ei ole uuesti täis laetud. See omakorda ei taga inimeste ohutut evakueerimist. Kõik testide toimumisajad ja tulemused rikete ja nende parandamise kohta kantakse päevikusse. Kuna selline hädavalgustuse testimine on ajakulukas ning hoone omanikule hädavalgustuse kasutusperioodil kallis, kuigi seadmete hankimine ise on odav, siis käidukulude minimeerimiseks on mõistlik valida hankekuludelt kallim, kuid  testide teostamise osas minimaalsete kuludega lahendus. Hädavalgustuse monitooring tähendab hädavalgustite automaatset testimist, millega tegeleb automaatkontrillisüsteem ise vastavalt etteantud kellaaegadele ning hädavalgustite rühmadele. Testide tulemused salvestuvad kontrollisüsteemi keskusesse ja neid ei saa hiljem kustutada. Väljatrükivõimalustega seadmetel sobivad väljatrükid käidupäevikus kasutamiseks ega vaja ümber kirjutamist. See teeb hädavalgustuse hooldekulud madalaks.

Kuidas tellida?

Meie müügikontorid asuvad Tallinnas, Tartus ja Riias. Kontorites toimub hulgi- ja projektimüük, samuti eraisikust koduehitaja nõustamine.

Müügikontorites on väljas hulgaliselt tootenäidiseid ning asjatundlik müügimeeskond osutab valiku tegemisel igakülgset abi.

Valitud tooted on saadaval meie edasimüüjate kauplustes üle kogu Eesti.

Tellimisajad sõltuvad tarnijast ja ka konkreetsest tootest. Suur hulk tooteid on laokaubana olemas, spetsiifilisemaid tooteid tuleb tellida. Olenevalt tootjast ja tooterühmast on tooted tarnija ladudes olemas kas kohe, või valmistatakse see vastavalt tellija soovile.

Telia maja- Mustamäe tee 3

Vaata lähemalt

Eesti saatkond Moskvas

Vaata lähemalt

Kaubamärgid, mida esindame

Kasulikku lugemist

Juhendid ja infomaterjalid

Värvustemperatuuri nähtamatu mõju inimese ööpäevarütmile

Erinevused kvaliteetsete ja ebakvaliteetsete leedvalgustite vahel

Kontakt

Kui teil on küsimusi meie toodete, tarne või valguslahenduste kohta, võtke julgelt ühendust. Kõige mugavam on kasutada allolevat kontaktivormi, mille kaudu jõuab teie kiri kõige õigema inimeseni.