850
valminud eriprojekti
31
aastat kogemust
70
Euroopa tarnijat
1200000
müüdud toodet aastas

Pargivalgustid

Meie spetsialistid pakuvad valgustuslahenduste planeerimist ja elluviimist nii eraisikutele, ettevõtetele kui ka avalikule sektorile.

Valgustuslahendused

Pargivalgustite ülesandeks on valgustada pargis asuvaid teid ja luua pargis meeleolu, tuues samal ajal välja ka puude, põõsaste, veekogude jms ilu. Pargivalgustuse valgusprojekte on keeruline teostada, kuna neis peab olema lahendatud kompromiss turvalisuse saavutamiseks vajaliku minimaalse valgustuse ja õdusa meeleolu ning taimestiku kasvutingimuste jaoks sobiva valgustuse vahel. Turvalisuse tagamiseks peaks kõik alad olema väga hästi väljavalgustatud, kuid meeleolu ja taimestiku jaoks on parem madalam valgustustase.

Pargivalgusteid on saadaval erinevate optiliste süsteemidega. Enamasti paigaldatakse pargivalgustid madalamale kui tänavavalgustid, mistõttu on eriti oluline nende löögikindlus. See võiks olla IK08-IK10.

Nii nagu tänavavalgustid, peavad ka pargivalgustid olema pika kasutuseaga, mistõttu peavad valgustite korpused olema valmistatud ilmastikule vastupidavast alumiiniumist ning mereäärsesse keskkonda paigaldatavad valgustid omama vastavat töötlust sooladest tingitud elektrokeemilise korrodeerumise vastu. Valgustite leedmoodulid ja elektrilised komponendid peavad olema vahetatavad ning tootja peab tagama varuosade saadavuse vähemalt  10 aasta jooksul peale valgustite paigaldamist.

Kuna öine valgustus rikub tasakaalu ka elavas looduses, on mõistlik valguse värvsustemperatuur valida võimalikult soe kollane, st 1800 – 2700 K. Pargivalgustitele on saada ka neile sobivaid valgustusmaste, mis on värvitud valgustiga sama värvi, on valgusti disainile sobiva kuju ja suurusega või on nende loomisel kasutatud erinevaid materjale nagu alumiinium, puit jne.

Pargivalgusti koos selle jaoks kujundatud valgustipostiga on üks tervik, mida sageli rikutakse, kasutades originaalposti asemel kõige tavalisemat peenikese läbimõõduga, astmelist ja tsingitud metallposti. Selline tegutsemisviis nullib hetkega arhitekti ettekujutuse ja töö.

Kuidas tellida?

Meie müügikontorid asuvad Tallinnas, Tartus ja Riias. Kontorites toimub hulgi- ja projektimüük, samuti eraisikust koduehitaja nõustamine.

Müügikontorites on väljas hulgaliselt tootenäidiseid ning asjatundlik müügimeeskond osutab valiku tegemisel igakülgset abi.

Valitud tooted on saadaval meie edasimüüjate kauplustes üle kogu Eesti.

Tellimisajad sõltuvad tarnijast ja ka konkreetsest tootest. Suur hulk tooteid on laokaubana olemas, spetsiifilisemaid tooteid tuleb tellida. Olenevalt tootjast ja tooterühmast on tooted tarnija ladudes olemas kas kohe, või valmistatakse see vastavalt tellija soovile.

Stereo House fassaadi- ja välisvalgustus

Vaata lähemalt

Kalaranna 8 kvartal

Vaata lähemalt

Tallinna Muusika- ja Balletikool

Vaata lähemalt

Kruiisiterminal

Vaata lähemalt

Sepapaja 1 väliala

Vaata lähemalt

Kaubamärgid, mida esindame

Kasulikku lugemist

Juhendid ja infomaterjalid

Värvustemperatuuri nähtamatu mõju inimese ööpäevarütmile

Erinevused kvaliteetsete ja ebakvaliteetsete leedvalgustite vahel

Kontakt

Kui teil on küsimusi meie toodete, tarne või valguslahenduste kohta, võtke julgelt ühendust. Kõige mugavam on kasutada allolevat kontaktivormi, mille kaudu jõuab teie kiri kõige õigema inimeseni.