850
valminud eriprojekti
31
aastat kogemust
70
Euroopa tarnijat
1200000
müüdud toodet aastas

Laevalgustid: süvispaigaldus

Meie spetsialistid pakuvad valgustuslahenduste planeerimist ja elluviimist nii eraisikutele, ettevõtetele kui ka avalikule sektorile.

Valgustuslahendused

Lakke süvistatud valgustitega on võimalik tagada nii hubane üldvalgustus kui ka aktsentvalgustus teatud ruumisiseste alade või esemete väljavalgustamiseks. Süvistatavad valgustid nõuavad paigalduseks ripp- või vahelage, mille taha jääb kas kogu või suurem osa valgustist. Saadaval on ka betoonpaneeli süvistatavaid sisevalgusteid, mis nõuavad spetsiaalset paigaldustoosi.

Oluline on järgida märgist XX, mis lubab valgustit paigaldada nii, et selle tagumine osa läheb vastu lage.

Märgis XX näitab, et valgusti tagumise osa ja lae vahele peab jääma paigaldusjuhendis antud õhuruum valgusti jahutamiseks. Väikestel süvistatud valgustitel võib selle õhuruumi tagamiseks olla püstine profiil, mis ulatub valgusti enda korpusest kõrgemale. Seda profiili ei tohi painutada ega eemaldada, kuna see näitab vajalikku minimaalset kaugust laest. Vahel komplekteeritakse valgusti eraldi liiteseadisega, mis jääb samuti ripplae taha, kuid eraldi paigaldatuna vajab valgusti ripplae taha vähem ruumi.

Valgusti paigaldusjuhendis on välja toodud valgusti paigaldamiseks vajalik süvistusava, mis tehakse lakke enne valgusti paigaldamist. Süvistatavad valgustid paigaldatakse lakke tavaliselt peale lae viimistlustöid lae alt läbi süvistusaugu. Kindlasti ei ole otstarbekas ava ilma konkreetset valgustit omamata ette valmis teha või siis teha seda kõige odavama valgusti järgi – hiljem ei pruugi vastavasse avasse sobivat valgustit enam turult leida.

Süvistatava valgusti kaitseaste IP võib valgusti alt ja ülalt olla erinev. Tihtipeale näitavad odavtootjad ainult ühte – altpoolt tagatud – kaitseastet ning siis võib jääda ekslik mulje, et kogu valgusti korpus on sellise kaitseastmega. Osadele süvistatavatele valgustitele võib lisaseadmena olla võimalik tellida ka laetagust kõrgema IP astmega karpi. See on vajalik niisketes või tolmustes ruumides, kus avad on ripplaes ja valgusti kaitseaste ülalt ainult IP20.

Kuidas tellida?

Meie müügiesindused asuvad Tallinnas, Tartus ja Riias. Esindustes toimub hulgi- ja projektimüük, samuti eraisikust koduehitaja nõustamine.

Müügiesindustes on väljas hulgaliselt tootenäidiseid ning asjatundlik müügimeeskond osutab valiku tegemisel igakülgset abi.

Valitud tooted on saadaval meie edasimüüjate kauplustes üle kogu Eesti.

Tellimisajad sõltuvad tarnijast ja ka konkreetsest tootest. Suur hulk tooteid on laokaubana olemas, spetsiifilisemaid tooteid tuleb tellida. Olenevalt tootjast ja tooterühmast on tooted tarnija ladudes olemas kas kohe, või valmistatakse see vastavalt tellija soovile.

Trinidad Wiseman OÜ kontor

Vaata lähemalt

Kalaranna 8 kvartal

Vaata lähemalt

Kruiisiterminal

Vaata lähemalt

Noblessner välisrajatised ja Staapli majad ning äripinnad

Vaata lähemalt

Kadaka tee 3 Ärimaja

Vaata lähemalt

Kaubamärgid, mida esindame

Kasulikku lugemist

Juhendid ja infomaterjalid

Värvustemperatuuri nähtamatu mõju inimese ööpäevarütmile

Erinevused kvaliteetsete ja ebakvaliteetsete leedvalgustite vahel

Kontakt

Kui teil on küsimusi meie toodete, tarne või valguslahenduste kohta, võtke julgelt ühendust. Kõige mugavam on kasutada allolevat kontaktivormi, mille kaudu jõuab teie kiri kõige õigema inimeseni.