850
valminud eriprojekti
31
aastat kogemust
70
Euroopa tarnijat
1200000
müüdud toodet aastas

Soraa

Jaapani firma Soraa asutas Dr. Shuji Nakamura. Ta leiutas Nichias töötades esimese suure heledusega galliumnitriidi (GaN) LED-i – kattes selle särava sinise tule fosforkattega, muutus see valgus kollaseks. See ongi valgete LED-ide valgustuse võti.

Sel ajal pidasid paljud GaN-i LED-ide loomist liiga keeruliseks. Aga Nakamural oli õnne, et Nichia asutaja Nobuo Ogawa oli algselt nõus seda GaN-projekti toetama. Lõpuks käskis ettevõte tal siiski küll GaN-i töö peatada, sest kardeti, et see tarbib liiga palju aega ja raha.

Kogu tootevaliku leiate tootja kodulehelt

Tootja kodulehele

Nakamura jätkas sinise LED-i väljatöötamist iseseisvalt, 1993. aastal õnnestus tal see seade tal valmis teha.

See tasus end ära: tänaseks kiirgavad Soraa LED-id LED-i materjali kohta rohkem valgust kui ükski teine LED ja selle GaN kristallid on kuni tuhat korda puhtamad kui ükski teine LED-kristall.

2014. aastal pälvis Shuji Nakamura Nobeli füüsikapreemia. Nobeli komitee tunnistas, et Nakamura leiutis, sinine valgusdiood, on olulise tähtsusega edasiminek LED-valgustuses, mis on võimaldanud eredaid ja energiasäästlikke valge valguse allikaid. Ning et need on muutnud igaveseks LED-valgustuse näo kogu maailmas.

Nakamura soov oli luua valgusallikas, mis vastaks meie kõige loomulikumale valgusallikale – päikesele. Seetõttu kutsutaksegi ettevõtet SORAA, kanji keeles tähendab see taevast.

Soraa on olnud täisspektriga LED-valguse teerajaja, mille keskmes on Soraa patenteeritud LED-tehnoloogia, mis on toodetud Californias. Seda tehnoloogilist läbimurret on pidevalt täiustatud, keskendudes võimalikult loomuliku valguse tootmisele.

Meie kasutame Soraa tooteid eriprojektides, kus on oluline:
• täisspektriga LED tehnoloogia, kus näeme kõike värve looduse poolt etteantud kujul;
• LED reflektorlampide kitsas, isegi kuni 10 kraadine valgusnurk, mida on võimalik erinevate läätsede abil assümmeetriliseks nihutada;
• värviesitusindeksi väärtus CRI üle 97.

Kasulikku lugemist

Juhendid ja infomaterjalid

Värvustemperatuuri nähtamatu mõju inimese ööpäevarütmile

Erinevused kvaliteetsete ja ebakvaliteetsete leedvalgustite vahel

Kontakt

Kui teil on küsimusi meie toodete, tarne või valguslahenduste kohta, võtke julgelt ühendust. Kõige mugavam on kasutada allolevat kontaktivormi, mille kaudu jõuab teie kiri kõige õigema inimeseni.