850
valminud eriprojekti
31
aastat kogemust
70
Euroopa tarnijat
1200000
müüdud toodet aastas

Erinevused kvaliteetsete ja ebakvaliteetsete lampide vahel

Veendumaks leedlampide valikul, et tegemist on kvaliteetse tootega, tuleb esmalt veenduda, et pakendil oleva nimega tootja on olemas. Tavaliselt tuuakse tootepakendil välja ka tootja kodulehekülg, et sealt vajadusel lisateavet saada.

Kaubanduses on liikvel lampe, mille pakendil on olemas nii tootja nimi kui kodulehekülg, kuid tegelikkuses sellist lehekülge ja sageli ka tootjat ei eksisteeri. Seega tuleb lambi tausta uurimist alustada sellest, kas pakendil olev kodulehekülg on üldse olemas.

Lambi pakendil ja ka kodulehel peab olema info selle kohta, milline on antud lambi valgusvoog luumenites (lm), st kui palju valgust sellest lambist kätte saab. Kui lambist saadav valgus ei jaotu ühtlaselt, vaid on suunatud teatud suunas, näidatakse pakendil nurk, kuidas valgusvoog jaguneb. Mida kitsam on valgusnurk, seda väiksema valguslaigu lamp tekitab.

Sama valgusvoo väärtuse (lm) korral näitab väiksema valgusnurgaga lamp kaugemale.

Pakendil peab olema välja toodud lambist saadav valgusvärv, mida kirjeldatakse värvsustemperatuurina kelvinites (K) ja / või näidatud see eraldi värvilisena (kollane või valge).

Vahel kirjeldatakse valgusvärvi sõnades, kus warm tähendab sooja kollast valgusvärvi ja cool külma valget valgusvärvi. Numbrilisena tähendab 2700 K kuni 3000 K sooja kollasena näivat valgust ning 4000 K valget, veidi külmana näivat valgust. Kõrgema värvsustemperatuuriga lambid üldjuhul koju ei sobi.

Valguse värviesitus peaks olema vähemalt Ra, CRI > 80. Eriti hästi lööb värvid särama leedvalgus, mille Ra, CRI > 90. Valguse värviesitusel Ra, CRI <80 muutuvad valguse värvid ebaloomulikuks. Enamasti madala värviesitusega lampidel seda väärtust välja ei toodagi.

Pakendil ja kodulehel peab olema veel info lambi eluea, elavhõbeda sisalduse, lambi soojenemisaja ja hämardamise võimalikkuse kohta. Eraldi on sümbolina välja toodud võimalik sisse/välja lülituste arv, mida lamp peab taluma.

Kui lampi saab hämardada, on pakendil tavaliselt märge selle kohta, et sobivaid hämardeid vt kodulehelt. Vale hämardi valimine lühendab lambi eluiga, kuid võib tekitada soovimatut värelust, pirinat või isehämardumist suvalisel hetkel. Ka lühendab vale hämardi kasutamine lambi eluiga.

Lambi pakendil on alati ka info keskkonna temperatuuri kohta, millises seda kasutada võib. Samuti kas lamp sobib kinnisesse või lahtisesse valgustisse jms.

Kontakt

Kui teil on küsimusi meie toodete, tarne või valguslahenduste kohta, võtke julgelt ühendust. Kõige mugavam on kasutada allolevat kontaktivormi, mille kaudu jõuab teie kiri kõige õigema inimeseni.